SFS Scimitar csapásmérő bombázó
-
Gyártó: Sienar Fleet Systems
-
Méretek: hossz 15,2 m; szélesség 7 m
-
Hajtómű: SFS-S2 ion hajtómű
-
Szenzorok: SFS-TTX navigációs és harcászati szenzor
-
Fegyverzet: 16 db SS-N-19 páncéltörő rakétalövedék, 2 db SFS-L5 lézer ágyú
A birodalmi bombázó generációk legújabb tagjának, a Scimitar-nak a sorozatgyártá-sát akkor kezdték meg, amikor Thrawn főadmirális magához ragadta a hatalmat és végre elkezdte a szétzilálódott Birodalom maradványainak egyesítését. A hajót akár-csak elődjét a híres TIE bombázót, légköri és mélyűri csapásmérésre tervezték, ám annál sokkal nagyobb teljesítménnyel felruházva. És hogy Thrawn admirális hata-lomátvételével valóban új korszak kezdődött meg a Birodalmi Flotta történetében, arra az új bombázó tervezése az egyik legjobb példa. A Sienar mérnökei saját elkép-zeléseiket a Flotta elit bombázó százada a Scimitar tagjainak segítségével alakították és öntötték formába. A császári időkben egy ilyen egyértelmű és célravezető folya-mat elképzelhetetlen lett volna.
A bombázó sárkányszerkezetén eszközölt változtatások az új tervezési gya-korlat első példái. A korábbi dupla törzskialakítással szakítva, az új gép sziluettjét már szimpla törzse és két hatalmas, döntött szolárpanelje adja. A korábbi gyakorlat-tal ellentétes további újdonság, hogy a bombázót két személyesre tervezték. A pilóta és a fegyveroperátor a hajó orrában, egy kompakt, a törzs súlyos sérülése esetén gyorsan katapultálható fülkében foglal helyet! A kabin a szolárpanelek síkjánál elő-rébb nyúlva, a személyzet számára; a régi bombázókon megszokottnál sokkal sza-badabb kilátást biztosít. A Sienar saját fejlesztésű ötödik generációs navigációs és célzó berendezéseit, a reaktort és a repulzor generátorokat, a törzs középső részébe integrálták. A korábbinál klasszisokkal jobb manőverezhetőséget a repulzorok; szolárpanelek merevítő bordáiba épített irányfúvókái biztosítják. Végül a törzs hátsó részében a bombakamra és az átlagos ion hajtóműveknél sokkal nagyobb SFS P-L5-ös motor kerültek.
A legjelentősebb eltérés a régi TIE / B sorozattal szemben az, hogy a Scimitar ugyan csak egy ion hajtóművel, de két darab, egymással összekapcsolt repulzorral épült. Légköri repülésben cirkálósebessége megegyezik a TIE / B 850 km/h tempójá-val, de a WS-88-as repulzorok segítségével zuhanó bombázásnál elérheti akár a hangsebességet is. A repulziós hajtóművek emellett klasszisokkal javítják a gép ma-nőverezhetőségét, ezáltal ellensúlyozva a törzs rossz aerodinamikai tulajdonságait. A Scimitar gyorsabb lehet, mint a legtöbb légköri támadó jármű, ám ezzel az ütőkár-tyával általában csak az elfogóvadászok ellen küzdenek a pilóták, hisz ez a briliáns teljesítmény komolyan behatárolja a bombázó hatótávolságát. Nem is beszélve az ilyen sebességnél a sárkányszerkezetet érő hatalmas hő terhelésről. Az űrben vi-szont nincs ilyen probléma, a Scimitar BI-es a valaha épült leggyorsabb csapásmérő bombázó. A Sienar Flottaszállító még Thrawn admirális halála előtt rendszerbe állí-totta a Scimitar BII-es változatot, ami az alapmodell hajtóműveinél nagyobb teljesít-ményű motorokkal lett felszerelve. Ezáltal a légköri cirkálósebessége 1150 km/h, míg zuhanóbombázáskor az elérhető max. sebesség 1250 km/h-ra növekedett.
A Scimitar elődjénél sokkal erősebb páncélzattal és Thrawn admirális politikájának köszönhetően pajzsgenerátorral épült. Így a harctéri túlélési esélyei sokkal jobbak, mint a standard TIE / B-nek valaha is voltak. A bombakamrában tizenhat, kilenc kilométer hatótávolságú SS-N-19-es önrávezető, páncéltörő rakéta tárazható. Ezek robbanófejének pusztító ereje egyenként is elégséges bármilyen épület, megerősített bunker, repulzoros harcjármű vagy akár egy birodalmi lépegető megsemmisítésére. A rakétákon kívül akár proton gránátokat vagy szabadesésű hődetonátorokat is szállíthat. A 2 db előreirányuló, fixen épített, linkelhető és egy korszerű célzó számítógéppel támogatott SFS- Ls5 -ös lézerágyúival pedig akár gyalogsági csapatok vagy más földi célok ellen is támadást indíthat.
Az új bombázó gyorsan bebizonyíthatta hatékonyságát az Új Köztársaság erői ellen. A Thrawn admirális által kidolgozott, megsemmisítő erejű Mrisst-i rajtaütést egy századnyi Scimitar vezette. A hatalmas rakétahordozó bombázók már pusztán a megjelenésükkel is félelmet keltettek egyes köztársasági egységek közt. Miután a bombakamrák ajtajai feltárultak és a rotációs vetőhengerek útjukra bocsátották az SS-N-19-es rakétákat…, elszabadult a pokol. |